Poradna:

Často kladené otázky:

 

Dřeviny:

jehličnaté – Přes zimu při nedostatku srážek zaléváme - hrozí uschnutí. Živý plot zastřihujeme na jaře a na podzim, vyhýbáme se obdobím s vysokými teplotami. Jinak odstraňujeme jen překážející a nemocné části.

listnaté neopadavé – Pečujeme o ně podobně jako o jehličnaté dřeviny.

listnaté opadavé – Zastřihujeme je jako jehličnany, jinak je necháváme prakticky bez péče.

ovocné dřeviny – Prořezáváme je podle druhu, nejčastěji v období vegetačního klidu. U některých je nutné dodržet speciální podmínky – například u broskví.

Konkrétní péče záleží na individuální rostlině a jejím stanovišti.

 

Trávník:

Výsev je optimální v dubnu až květnu nebo od poloviny srpna do konce září do urovnaného dobře připraveného terénu. Dostatečně ho zavlažujeme a pravidelně přihnojujeme, sečeme a odmechováváme. Druh trávníku vybíráme podle vlastností, které budou nejvíce odpovídat jeho předpokládáné zátěži.

 

Cizokrajné rostliny:

Většinou je pěstujeme jako pokojovky. Venkovní výsadba má vliv na vzrůst jednotlivých druhů. Rostliny pocházející z chladnějších podmínek bývají bujnějšího vzrůstu, z teplejších oblastí bývají menší a často se musí na zimu uchovávat za zvláštních podmínek. Obvykle nedočkáme plodů, protože nemají optimální životní prostředí.

 

Trvalky:

Používáme je často do pásových výsadeb – jako živé ploty, kobercové výsadby jednodruhové nebo vícedruhové případně jako solitery.

 

Letničky:

Vyrostou, odplodí a zahynou v jednom roce, zpravidla se používají jako balkonovky nebo do parkových výsadeb.

 

Hnojení:

Nejlepší doba pro doplnění živin je na začátku vegetace, nejpozději však do září. Pozdější hnojení ohrožuje úspěšné přezimování rostlin.

 

Na začátek

Vložte vaše dotazy.